Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak vybrat koženou sedací soupravu?

Jak vybrat koženou sedací soupravu?Plánujete koupi kožené sedací soupravy? Poradíme vám, na co všechno byste měli při jejím pořízení myslet.

1. Volte pravou kůži

Sedací souprava z pravé kůže je velmi odolná a vydrží vám desítky let, ale hlavně: vypadá luxusně a do interiéru vnese styl. Oproti tomu koženka nebo ekokůže nikdy nebude působit tak dobře nehledě na to, že umělina vyrobená z polyuretanu a polyesteru se po krátké době začne olupovat a na povrchu se vytvoří praskliny. Se sedačkou je to zkrátka stejné jako s kabelkou. Zatímco kožená taška dodá vašemu outfitu pomyslnou třešničku na dortu a jednou ji zdědí vaše vnučka, kabelka ze syntetiky vám taky poslouží, ale nikdy to nebude ono.

2. Myslete na údržbu

Když už investujete do luxusní sedací soupravy, mějte na paměti, že kůže je krásný, originální, ale určitě ne bezúdržbový materiál. Aby vám dlouho vydržela v perfektním stavu, je potřeba ji čistit 2 až 4x za rok. Použít bystě měli speciální přípravek určený přesně na ten typ kůže, který máte. Mezi základní druhy patří pigmentovaná, anilinová a semianilinová kůže a dále nubuck a velur, což jsou nejluxusnější, ale taky nejnáročnější materiály. Správný čisticí prostředek by vám měl podle vaší kožené sedačky doporučit prodejce.

3. Nebojte se barev

Barva kůže nemusí být jenom přírodní, moderní sedací soupravy mají všechny možné odstíny. Nebojte se červené, oranžové nebo žluté – tyto teplé barvy dokáží prostor prosvětlit a krásně zútulní i místnost, která je orientovaná na sever. Bílá, smetanová, světle šedá a další světlé tóny zase interiér opticky zvětší, což využijete v menších prostorách, které mají vypadat reprezentativně. Tmavé sedací soupravy sice vizuálně na prostoru ubírají, těžko byste ale našly sedačky, které působí tak noblesně, jako ty z černé, antracitové, tmavě hnědé nebo šedé kůže.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.